A felnött kutyák közötti mindennapos kommunikáció főleg a testhelyzetben és a szaglásban nyilvánul meg, a hangjelzésben kevésbé.Az ember viszont csak másodlagosan vagy kényes helyzetekben használja a testbeszédet és a szaglást.
Játékos testtartás
Egyetemes felhívás a játékra.Két játékos kedvű kutya között ez a hirtelen testhelyzetváltás a frenetikus fogócskát jelzi.Ha ember felé irányul, a kutya azt szeretné tudni, hogy hajlandóak vagyunk-e vele játszani.
A meghajlás nyilvánvaló felhívás a játékra
Félős kutya
Az ijedt kutyák súlyuk nagy részét hátsó lábaikra terhelik, így készek a futásra.Fejüket magasan tartják, hogyha kell védekezésül harapni tudjanak.Farkukat leeresztik vagy behuzzák,füleiket hátra húzzák de nem lapul a fejükre.Néha kivillantják szemfehérjüket, és mereven néznek.A nyakán és hátán felállhat a szőr és hátát begörbítheti, így nagyobbnak látszik főleg ha a többi kutyától fél.
Magabiztos kutya
A magabiztos kutya fejét és farkát feltartja és teste egyenes,büszkén mutatja erejét és célját.A magabiztos kutyák sok sikeres találkozáson mentek keresztül és gyakran jól kommunikálnak.
Alázatos kutya
Az alázatos kutya olyan sebezhetőnek tetteti magát amennyire csak tudja, hogy elháritsa a támadást a falka erősebb tagjai részéről.A békítő gesztusok által, mint a szájnyalogatás, sokkal inkább elfogadják az erősebb kutyák.
Boldog kutya
A boldog kutyák a farkukkal söpörgető, olddalirányú mozgást végeznek.A boldog kutyák nyugodtak, testük laza.Füleit feje két oldalához lapitja,hátrafelé és szája sarkával vigyorog.
Dühös kutya
A dühös kutya ugen gyakran elcsendesedik és megmerevedik mielött harapna.Ha ilyen kutyával találkoozunk maradjunk nyugodtak nézzünk el másfelé és nagyon lassan húzódjunk hátra.
A jelek, amelyekre figyelnünk kell a következők: